LC Waikiki Afrika’da 150 mağazaya ulaştı

Türkiye’nin global moda perakende markası LC Waikiki, dünya çapındaki mağaza sayısını artırmaya devam ediyor.

Afrika kıtasında büyümesini sürdüren LC Waikiki, Fildişi Sahili’nde ilk mağazasını açtı. Ülkenin en büyük şehri olan Abidjan’da Tour Ivoire Mall’da açılan 1200 metrekareye sahip 2 katlı mağazada, her yaşa ve her zevke uygun giyim ürünleri yeni müşterilerini bekliyor. “Ulaşılabilir moda”yı Fildişi Sahili’ndeki tüketicilerle buluşturan LC Waikiki, bu açılışla birlikte Afrika kıtasında 150 mağazaya ulaştı.

Şu an globalde Türkiye dahil 60 ülkede fiziki mağazaları bulunan LC Waikiki, ilerleyen günlerde Kuzey Afrika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde açılışlarına devam etmeyi planlarken, Sudan ve Senegal’e de bu yıl içinde giriş yaparak Afrika kıtasında 15 ülkeye ulaşmayı hedefliyor.

2024 SONUNA KADAR 50 MAĞAZA AÇILMASI HEDEFLENİYOR

5 kıtada yaklaşık 1300 mağaza ile ürünlerini müşterileriyle buluşturan LC Waikiki, 2023 yılında 112 milyar TL ciroya ulaşırken, 2024 yılında 185 milyar TL ciro hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Türkiye dahil olmak üzere 23 ülkede pazar lideri konumunda olan LC Waikiki, 2024 yılı sonuna kadar 50 yeni mağaza açmayı hedefliyor.

LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Berna Akyüz Öğüt, “LC Waikiki olarak Afrika ve Latin Amerika gibi pazarlarda büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. Globaldeki büyümemizi sürdürürken sürdürülebilir karlılığa ve istikrarlı büyümeye inanıyoruz. Açtığımız mağazaların yanında işimizi verimli kılmaya önem veriyor, müşteri memnuniyetine odaklanarak teknoloji, yapay zeka alanlarında da öncü çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir